Wszystko co dobre musi mieć swój koniec

Ostatnio jesienna aura nie sprzyjała rowerowym wojażom. Przez dłuższy okres utrzymywały się deszcze, więc podjęliśmy decyzję, że do pierwszych oznak wiosny czas zamknąć sezon rowerowy. Zaplanowaliśmy to zrobić w pierwszą sobotę listopada….i co się stało? Pogoda do nas powróciła! Tego dnia niebo oświecało cudowne słońce, które wywołało nieopisaną radość i sprawiło ten dzień pięknym i pełnym wrażeń oraz wspomnień, które zachowamy do ponownej inauguracji sezonu rowerowego. I tak oto KTR PTTK „Orkan” im. Czesława Gossa w Radomiu oraz nasz szkolny „Orkanik” uroczyście podsumowali miniony sezon. Ale nie tylko podsumowali, bo i konsumowali. Nasi opiekunowie z „Orkana” oraz nauczyciele przygotowali poczęstunek, do którego chętnie zasiedliśmy po pieszej wędrówce. I tak biesiadowaliśmy przy bigosie, kiełbaskach i ognisku. Przy okazji wsłuchaliśmy się z zaciekawieniem w opowieści pana Bogusława Beka przywołujące  wspomnienie walk partyzanckich II wojny światowej w lasach Puszczy Kozienieckiej. To był naprawdę miły dzień, a do tego uświadomiliśmy sobie jakie piękno nas otacza na naszej polskiej ziemi!  Przed nami jeszcze wiele pięknych podróży oraz odkrywanie co rusz to piękniejszych miejsc.

Reklamy

Projekt zakończony, ale pasja pozostała.

Dzięki projektowi Orange Passion oraz współpracy z WORD-em znacznie podnieśliśmy bezpieczeństwo i samoświadomość klubowiczów naszego szkolnego Orkanika. Wyposażeni w wiedzę, nowe rowery, kaski, kamizelki i inne gadżety stanowiące element bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyruszyliśmy na kolejną wyprawę. Może i niezbyt odległy dystans, ale jak na pierwszą wyprawę młodych, świeżo upieczonych rowerzystów wyprawa była znacząca. Do naszego zespołu dołączyli uczniowie 4 klas. Klub z roku na rok rozrasta się, gdyż chętnych wciąż przybywa.

Tym razem wyruszyliśmy do Muzeum Wsi Radomskiej na Święto Pieczonego Ziemniaka. Jak co roku towarzyszymy zaprzyjaźnionemu „Korczakowi”, który dołączając do tego święta organizuje imprezę integracyjną. Zawsze dobrze wspólnie bawimy się i tym razem było podobnie. Na szczęście tego dnia pogoda również nam dopisała. W tym pięknym skansenie zastała nas złota polska jesień. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca wykorzystując weekendowy czas na spacer z rodziną lub podążając naszym śladem- wycieczkę rowerową.

Dla lubiących nasze fotorelacje i wszelkie raporty z podróży zapraszamy na stronę internetową szkoły  oraz portal społecznościowy Facebook, gdzie możliwe jest podejrzenie obszernej relacji z tego dnia.

Do zobaczenia niebawem.

 

 

 

Memoriał Czesława Gossa, historyczny rajd i festyn… czyli co nam się udało zrobić

Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany dzień, finał naszej wspólnej wielomiesięcznej pracy. Było to ważne wydarzenie zarówno dla wszystkich klubowiczów szkolnego Orkanika, całej społeczności szkolnej, lidera projektu Orange Passion „Łączy nas rower- z rowerową pasją poznajemy rowerową historię Naszego Miasta”- Pana Mariana Kuczary, członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego Orkan oraz samych członków rodziny Czesława Gossa, którego imię nadano Orkanowi. Tego dnia swoją pasją podzielili się również z nami członkowie Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”, którzy zaprezentowali swoją miłość i pasję do retro jednośladów.

Na to wielkie wydarzenie zaprosiliśmy wielu gości, jednakże ich liczebność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, była ich ponad 100. Między innymi gościliśmy Prezydentów Radomia: p. Konrada Frysztaka, p. Jerzego Zawodnika, v-ce dyrektora radomskiego WORD-u- p. Zbigniewa Mazurkiewicza , rodzinę oraz najbliższych Czesława Gossa- zawodnika Klubu Kolarzy i Motocyklistów „Broń”, odkrywcę kolarskich talentów- byłego trenera Radomiaka:
p. Ryszarda Swata, przedstawicieli Wydziału Edukacji w Radomiu oraz MOSiR- p. Mirosława Bieńkowskiego, jak również wielu miłośników z radomskich szkół i klubów rowerowych.

Uroczyste rozpoczęcie uroczystości miało miejsce w naszej placówce- Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12 Specjalnej im. bp Jana Chrapka przy ul. Św. Brata Alberta 1a w Radomiu. Po przywitaniu gości nastąpiła prezentacja historii powstania Orkana i Orkanika. Podczas rajdu rowerowego ulicami Radomia prezentowane były ważne historyczne miejsca i wydarzenia, które odegrały znaczenie i zapisały się na kartach historii naszego miasta. Pani Prezes szkolnego koła rowerowego (notabene historyk)- Iwona Petz z wielką pasją opowiadała nam wszelakie ciekawostki związane z istotnymi wydarzeniami. Ulicami Radomia przejechali także retrocykliści „Sprężyści” z p. Łukaszem Wykrotą na czele prezentując historyczny przekrój jednośladów.

Uwieńczeniem całej tej uroczystości był festyn. Dzięki uprzejmości dyrektora MOSiR wszyscy mogliśmy bawić się pod gołym niebem w ostatnich promieniach wrześniowego słońca. Impreza bez cienia wątpliwości udała się. Było mnóstwo konkursów, zabaw, a czas uprzyjemniała nam muzyka. Było coś dla duszy, ale i dla ciała również. Mogliśmy do woli zajadać się grochówką, którą nie powstydzilibyśmy się przed Magdą Gessler oraz smakołykami zaserwowanymi przez nasze wspaniałe nauczycielki. Poświęciły pół nocy na przygotowanie tych pyszności, by zaspokoić nasze zmysły smaku i nadać rangę temu wydarzeniu. Oczywiście wszystko znikało z tac w oka mgnieniu, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…mhmm mhmmm pyyyycha!

Szczęśliwcy otrzymali cenne nagrody…a trochę ich było! Będą mieli pamiątki z tego wyjątkowego dnia, a w naszych sercach pozostanie radość i wspomnienie całej imprezy, która była uwieńczeniem naszej ciężkiej, wielomiesięcznej pracy.

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie. Jest nam niezmiernie miło, że w tym dniu byliście z nami.

Nadchodzi wsparcie

Pomimo pędu dnia codziennego, notorycznego braku czasu i nadmiaru obowiązków można jeszcze spotkać ludzi, którzy są w stanie przystanąć na chwilę, by spojrzeć na drugiego człowieka. Na potrzeby naszych uczniów zwrócił uwagę dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Pan Dariusz Piątek. Wykazał ogromne wsparcie doposażając w kaski i akcesoria odblaskowe członków szkolnego klubu rowerowego Orkanik działającego przy…uwaga!- już nie ZSS Nr 1 a Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12 Specjalnej w Radomiu (ot taka zmiana po reformie oświaty 😉 )

Od lat popularyzujemy przepisy ruchu drogowego oraz promujemy zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jest nam niezmiernie miło, że nasze działania wspierają służby temu przeznaczone.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i chęć działania na rzecz naszych podopiecznych.

Zebranie w klubie „Orkan”

Na to zebranie w Klubie Turystyki Rowerowej  „Orkan” czekaliśmy z niecierpliwością – bo rajd i festyn tuż, tuż.

Nie ma co ukrywać- spotkaliśmy tam miłe grono entuzjastów rowerów. Z wielką radością informujemy, że wszystko ustalone! Program imprezy przyjęty, trasa zaakceptowana, zadania rozdzielone!

Każdy „coś” robi! Nikogo nie trzeba zachęcać i poganiać, wszyscy robią to co lubią i umieją najlepiej.

Pan Prezes wyznaczył trasę i zgłosił się do konkursów, Pan Roman przygotował rowery, Iwonka robi zakupy do grochówki, Asia została szefową kuchni –  ma kierować i gotować! A wszyscy chcą pomagać, no bo każdy lubi jeść !

Pełny entuzjazm i profesjonalizm! Goście zaproszeni i czekamy na sobotę……………..połączył  nas rower!

Zaproszenia już rozdane

Nikt nie mówił, że będzie lekko! Pracy związanej z organizacją tak dużej imprezy jest co niemiara. Ale na szczęście nasi szanowni goście już zaproszeni. Plakaty również rozwieszone ☺ Emocje i zmęczenie sięgają zenitu, ale mamy nadzieję, że nasza cała spożytkowana energia znajdzie odzwierciedlenie w wyjątkowo udanym wydarzeniu. Zamierzamy wpisać się w karty historii naszego miasta, poruszyć mieszkańców i miłośników rowerów. Jeszcze kilka szlifów i zaczynamy odliczanie…